TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zimowe kontrole zachodniopomorskich autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.12.2019 12:00:57
Zimowe kontrole zachodniopomorskich autobusów; fot. WITD

Zachodniopomorska ITD w akcji. Inspektorzy skontrolowali w grudniu 10 autobusów międzymiastowych, a w listopadzie wybrali się do Koszalina na rutynowe badanie komunikacji miejskiej.

Zachodniopomorska Inspekcja Transportu Drogowego w akcji. Inspektorzy skontrolowali w grudniu 10 autobusów międzymiastowych, a w listopadzie wybrali się do Koszalina na rutynowe badanie komunikacji miejskiej.

11 grudnia na przystankach końcowych przy ulicach Dworcowej i Księcia Świętopełka w Szczecinie inspektorzy ITD przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów obsługujących linie podmiejskie oraz międzymiastowe.

Na dziesięć sprawdzonych autobusów i busów tylko w jednym wykryto usterkę – z silnika wyciekał olej. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu i wydali kierowcy zakaz jego dalszego użytkowania do czasu usunięcia awarii. W kilku przypadkach, podczas analizy czasu pracy kierowców, ujawniono również naruszenia norm czasu pracy. Za wykryte nieprawidłowości kierowców ukarano mandatami.

Koszalińska wizyta

Z kolei w listopadzie inspektorzy ze Szczecina pojawili w Koszalinie przeprowadzili na terenie miasta rutynowe kontrole drogowe przewozu osób komunikacji miejskiej. W ich wyniku okazało się, że jeden z kierowców prowadził autobus pomimo, iż jego prawo jazdy utraciło ważność kilka miesięcy temu.

Dane dotyczące uprawnień kierowcy do prowadzenia pojazdów określonych w kategorii D zweryfikowano w systemie teleinformatycznym. Kierowca nie wiedział, iż jego prawo jazdy będzie nieważne wraz z upływem wskazanej w nim daty. W związku z powyższym na kierowcę nałożono stosowny mandat oraz zakazano dalszego wykonywania przewozów drogowych osób do czasu uzyskania ważnego dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami określonymi w kategorii D.

Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające w zakresie naruszenia polegającego na wykonywaniu przewozu drogowego przez kierowcę, który nie posiada ważnego prawa jazdy odpowiedniej kategorii wymaganego dla danego rodzaju pojazdu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Zachodniopomorskie