TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZKM Białogard wymieni połowę floty. 4 x MINI
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.03.2018 14:06:24
fot. ZKM Białogard

ZKM w Białogardzie ogłosił przetarg na dostawę 4 nowych autobusów klasy MINI. To pierwsze od wielu lat zakupy tej małej spółki. Nowe nabytki jeszcze w tym roku mają zasilić tabor przewoźnika.

Zakład Komunikacji Miejskiej w Białogardzie ogłosił przetarg na dostawę 4 nowych autobusów klasy MINI. To pierwsze od wielu lat zakupy tej małej spółki. Nowe nabytki jeszcze w tym roku mają zasilić tabor przewoźnika.

ZKM celuje w pojazdy klasy MINI. Mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości 6 – 8 m. Każdy z nich ma umożliwiać podróż przynajmniej 38 pasażerom. Nie mniej jak 18 osób ma mieć zapewniony przejazd na miejscach siedzących. 4 fotele mają być składane. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa wejścia w układzie 2-2.

Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany udzielić ZKM gwarancji na następujących warunkach:

  • na cały autobus min. 2 lata bez limitu km i ograniczeń licząc od daty przekazania autobusu,
  • na zewnętrzną powłokę lakierniczą - min. 3 lata
  • na występowanie korozji poszyć zewnętrznych oraz szkieletu nadwozia i podwozia bez konieczności wykonywania dodatkowych konserwacji w trakcie eksploatacji - min. 12 lat
  • na trwałość konstrukcji i poszycie tj. pękanie szkieletu, ramy, blach poszycia - min.12 lat
  • na możliwość zakupu wszystkich części zamiennych do autobusu; jego konstrukcji zespołów, podzespołów, urządzeń etc. – 12 lat

Minibusy mają pojawić się w Białogardzie do 30 listopada.

Nad SIWZ jeszcze zdążymy się pochylić, więc przechodzimy do omówienia warunków formalnych. ZKM nie wskazuje na minimalnym poziom zdolności finansowej oferenta. Warunek doświadczenia spółka uzna za spełniony jeśli ten przedstawi dowody na to, że w ciągu ostatnich 3 lat zrealizował dostawę przynajmniej 4 autobusów z silnikami diesla Euro 6. Do kompletu wadium, które w tym postępowaniu wynosi 50 000 PLN.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 19 kwietnia. Ich ocenie posłużą dwa kryteria. Cena to 60% punktów. Dzięki ocenie technicznej z kolei można wywalczyć do 40%. Białogardzki przewoźnik premiuje w niej 4 rozwiązania.

Tabor ZKM Białogard to obecnie 9, już nieco leciwych autobusów. To 4 Kapeny Thesi City i piątka pojazdów typu Van Hool A308. Są one kierowane do obsługi 3 linii. Nowe nabytki pozwolą więc na mocne odmłodzenie floty przewoźnika.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZKM Białogard
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.