TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiana prezesa w MPK Zduńska Wola
DZIENNIK ŁÓDZKI - Opublikowano: 23.03.2018 12:02:27

Co dalej ze zduńskowolskim MPK? Prezydent zapowiada szybkie działania

Jak informuje Dziennik Łódzki - prezydent Zduńskiej Woli zapowiada, że bardzo szybko będzie chciał wprowadzenia do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Zduńskiej Woli nowej osoby. Twierdzi, że trwają rozmowy w tej sprawie.

Po odwołaniu Zbigniewa Piczmana ze stanowiska prezesa MPK w Zduńskiej Woli, spółką zarządzają dwie prokurentki. Prezydent Piotr Niedźwiecki twierdzi, że ta sytuacja nie może trwać długo.

- Bardzo szybko trzeba tam wprowadzić nową osobę z kwerendą tego co tam się dzieje, bo dzieje się źle - mówi prezydent Zduńskiej Woli. - Prowadzę rozmowy tak, byśmy może w ciągu miesiąca, może na następną sesję, mogli przedstawić program naprawczy.

Rada Nadzorcza MPK odwołała prezesa MPK 20 marca. Powodem była niesatysfakcjonująca sytuacja finansowa spółki. MPK w 2017 roku miało stratę, która pokryć musi samorząd. To ponad 300 tys. zł. Ponadto nie udało się uzyskać dotacji na zakup nowych autobusów, ani zrestrukturyzować zatrudnienia. Prezydent twierdzi, że prezes Piczman nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

- Zawiódł moje oczekiwania. Rok temu miał przedstawić program naprawczy. Nic takiego się nie stało - tłumaczy powody odwołania prezesa MPK prezydent Piotr Niedźwiecki.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
MPK Zduńska Wola
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.