TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zmiany w zarządzie MAN Truck&Bus SE
INFOBUS.PL - Opublikowano: 31.07.2019 11:00:18
Zmiany w zarządzie MAN Truck&Bus SE

Rada Nadzorcza MAN Truck & Bus SE wybrała dwóch nowych członków zarządu firmy. Christian Schenk będzie od 1 października 2019 r. odpowiedzialny za finanse, IT i kwestie prawne w MAN Truck & Bus SE.

Rada Nadzorcza MAN Truck & Bus SE wybrała dwóch nowych członków zarządu firmy. Christian Schenk będzie od 1 października 2019 r. odpowiedzialny za finanse, IT i kwestie prawne w MAN Truck & Bus SE, jednocześnie kierując finansami także w MAN SE. Zastąpi w tym zakresie Jana Henrika Lafrentza, który z kolei zajmie nowe stanowisko w Grupie Volkswagen. Christian Schenk pracował wcześniej dla Volkswagen Samochody osobowe, gdzie kierował działem controllingu.

Holger Mandel przejmuje z kolei również z początkiem października 2019 r. dział zakupów, którym do lutego 2019 kierował Dirk Groβe-Loheide Od 2015 r. Holger Mandel odpowiada w MAN Truck & Bus za rynek niemiecki, który ma istotne znaczenie dla całej organizacji, a z początkiem tego roku także za rynki Austrii i Szwajcarii. Te trzy kraje tworzą region handlowy Europy Środkowej.

W imieniu Rady Nadzorczej chciałbym podziękować Janowi Henrikowi Lafrentzowi oraz Dirkowi Große-Loheide za ich zaangażowanie oraz wykonaną pracę – powiedział Andreas Renschler, Przewodniczący Rady Nadzorczej MAN Truck & Bus SE oraz CEO w TRATON SE. – "Rada Nadzorcza pragnie przywitać Christiana Schenka oraz Holgera Mandela jako następców na tak istotnych stanowiskach. Są oni uznanymi ekspertami cieszącymi się doskonałą reputacją w branży". Andreas Renschler dodał, że "MAN stanowi stabilny filar w Grupie TRATON. W związku z tym stabilny Zarząd w MAN przynosi korzyść całej Grupie."

Holger Mandel oraz Christian Schenk sprawią, że nasz Zarząd stanie się jeszcze silniejszy. Holger Mandel wykonał niesamowitą pracę w ostatnich latach, w szczególności poprowadził rynek niemiecki ku dalszemu rozwojowi. Pod jego przewodnictwem firma MAN osiągnęła pozycję lidera w Niemczech. Christian Schenk posiada bogate, międzynarodowe doświadczenie w branży finansów i controlingu. Cieszę się z możliwości współpracy z obojgiem z nich w ramach naszego Zarządu. Pragnę także wyrazić podziękowania dla Jana Henrika Lafrentza za jego zaangażowanie i wyjątkowy wysiłek. Odegrał istotną rolę w sukcesie finansowym Grupy MAN – powiedział Joachim Drees, CEO w MAN Truck & Bus SE oraz członek zarządu w TRATON SE.

Saki Stimoniaris, przewodniczący rady pracowniczej w MAN Truck & Bus, powiedział, że "jako przedstawiciel pracowników wspieramy nominację Christiana Schenka oraz Holgera Mandela na członków Zarządu. Elektryczne napędy, cyfryzacja, autonomiczność jazdy - to poważne wyzwania dla MAN, które wymagają posiadania silnej kadry zarządzającej. Jedynym sposobem wykorzystania transformacji rynku z korzyścią dla naszej organizacji i jej pracowników jest wzajemna współpraca."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
TRATON
personalia