TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Znamy kolor autobusów dla Nowej Soli
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.02.2018 13:13:50
Znamy kolor autobusów dla Nowej Soli; fot FB Nowa Sól

W tym roku czeka nas prawdziwy wysyp nowych, niekonwencjonalnych kolorów miejskich autobusów w Polsce. W halach fabrycznych w Sanoku i Bolechowie już zaczynają dominować karminowe barwy.

W tym roku czeka nas prawdziwy wysyp nowych, niekonwencjonalnych kolorów miejskich autobusów w Polsce. W halach fabrycznych w Sanoku i Bolechowie już zaczynają dominować karminowe barwy.

Taką właśnie malaturę wybrało Międzygminne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne "SUBBUS. Jak prezentuje się ciemnoczerwony kolor na autobusach, można zobaczyć na powyższych zdjęciach, które zrobiono podczas lutowej wizyty przedstawicieli Nowej Soli w Sanoku. W takich właśnie barwach powstają cztery niskopodłogowe autobusy miejskie klasy MAXI - Autosan Sancity 12LF - o tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ 

Równolegle w Bolechowie -rozpoczyna się budowa aż 23 autobusów typu Solaris Urbino 8,9LE klasy MIDI - o tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Tymi nowoczesnymi, klimatyzowanymi autobusami, wyposażonymi w koralikowe tablice informacyjne, możliwość podładowania telefonu (dwie ładowarki), system zapowiedzi przystanków i ekologiczne silniki Euro 6 mieszkańcy Nowej Soli oraz gmin Otyń, Kolsko, Kożuchów, Siedlisko pojadą już 1 lipca tego roku.

Pojazdy trafią do floty Międzygminne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne "SUBBUS" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która tym samym będzie dysponowała najnowocześniejszym taborem miejskich autobusów w Polsce. Łącznie 27 fabrycznie nowych pojazdów.

To jednak tylko część potężnego projektu komunikacyjnego, który Nowa Sól realizuje wspólnie z okolicznymi gminami. Jego cały zakres obejmie:

  • Budowa zajezdni autobusowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w Nowej Soli. O tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ 

  • Budowa lokalnych Centrów Obsługi Pasażerów wraz z zagospodarowaniem terenu i towarzyszącymi sieciami infrastruktury technicznej.

  • Budowa Centrum Obsługi Pasażerów Nowosolskiego subObszaru Funkcjonalnego w Nowej Soli - rozbudowa ul. Towarowej i ul. Zjednoczenia w Nowej Soli.

  • Przebudowa budynku dworca PKP w Nowej Soli z dostosowaniem pomieszczeń dla potrzeb Centrum Obsługi Pasażerów Nowosolskiego subObszaru Funkcjonalnego.

  • Zaprojektowanie i stworzenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

  • Zaprojektowanie i stworzenie systemu elektronicznego biletu.

  • I oczywiście zakup taboru autobusowego (27 autobusów).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SUBBUS Nowa Sól
fabryka
Autosan
Solaris
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.