TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zniżki na podróże ŁKA dla widzów Teatru Nowego
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 06.10.2017 10:12:07 4 komentarze
Zniżki na podróże ŁKA dla widzów Teatru Nowego

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka wraz z Łódzką Koleją Aglomeracyjną i siecią Hoteli Boutique wprowadził ofertę, która pozwoli na spędzenie w Łodzi "weekendu z kulturą". Widzowie dojeżdżający z Warszawy otrzymają 20 proc. zniżki na podróż pociągiem, bilet na spektakl i nocleg.

"Instytucje samorządowe różnych szczebli, spółka samorządu i prywatny podmiot tworzą nową formułę współpracy, która zmierza do tego, by zwiększyć dostępność do kultury. Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek wcześniej udało się taką koalicję zbudować" - podkreślił dyrektor Teatru Nowego Krzysztof Dudek na konferencji w czwartek.

Zdaniem Dudka, to właśnie po stronie samorządów, którym podlega większość instytucji kultury i z których pochodzi 80 proc. budżetów przeznaczanych na ich działalność, leży odpowiedzialność za ułatwianie dostępu do kultury. "Jak pokazują badania, podstawową barierą w korzystaniu z kultury jest czynnik finansowy oraz problem z dojazdem do instytucji kultury. W tym porozumieniu te dwa problemy staramy się rozwiązać" - dodał.

Projekt, który ruszy 9 października umożliwia uzyskanie 20 proc. zniżki na jednorazowy przejazd ŁKA z Warszawy do Łodzi oraz na przejazd Warszawa - Łódź - Warszawa (przy jednoczesnym zakupie biletu w obie strony) - pod warunkiem, że pasażer zakupi bilet na spektakl Teatru Nowego - również i on dostępny będzie z 20 proc. zniżką.

Widz posiadający bilet na spektakl w Teatrze Nowym i bilet ŁKA uzyska też 20 proc. rabatu na nocleg w sieci Hoteli Boutique (do wykorzystania w dniu grania spektaklu).

"Ostatni weekend pokazał jak ogromne jest zapotrzebowanie na dojazdy do Łodzi w celach kulturalnych. W czasie Light Move Festivalu ŁKA biła rekordy przewozów. Mieliśmy pociągi, w których było po 700 pasażerów. Nawet w odjeżdżającym do Warszawy po północy pociągu znalazło się 500 podróżujących. W ramach naszych połączeń oferujemy też bilety na komunikację miejską w Łodzi i Warszawie" - zaznaczył prezes ŁKA Janusz Malinowski.

ŁKA planuje od grudnia dalszy rozwój połączeń regionalnych i współpracę z kolejnymi instytucjami kultury w Łodzi - tak, by z ich oferty mogli korzystać również mieszkańcy odległych zakątków województwa.

Zachętą do podróży do Łodzi i odwiedzenia Teatru Nowego im. Dejmka mają być przygotowywane właśnie premiery. Najbliższą z nich będzie "Fabryka muchołapek" w reż. Andrzeja Barta. W najbliższym czasie w repertuarze znajdą się też "Szewcy" w reż. Jerzego Stuhra, polska prapremiera "Lolity" w reż. Tomasza Cyza oraz spektakl "Kto się boi Wirginii Woolf" w nowym tłumaczeniu Jacka Poniedziałka wyreżyserowany przez Grzegorza Chrapkiewicza.Sprawdź też:
ŁKA
 • Hgw – 06.10.2017

  Przepraszam a gdzie są teraz ci wszyscy wczorajsi oburzeni promocją różańcową?

 • yogeeboo – 06.10.2017

  jestem ;) 20% to jednak nie bilet za 1 zł - poza tym nie wiadomo jak się dzielą kosztami miedzy sobą. Może ŁKA nic nie traci a dopłacają teatr i hotel? Nie wiemy tego. Może ŁKA liczy, że warszawiacy cykliczne będą odwiedzać teatr? Nie wiem jakie jest obłożenie tych pociągów w weekendy? Dużo niewiadomych.

 • Hgw – 06.10.2017

  Hahahahahaha... Nie kompromituj się człowieku. Hotel dopłaci?teatr? (dotowany przez państwo?).jesteś lewakiem to idź na onet, bo tam miejsce twoje i takich jak ty. I nie zaśmiecaj normalnego kolejowego portalu swoimi fobiami i kompleksami. Zdrowia życzę.

 • yogeeboo – 06.10.2017

  jestem "lewakiem" bo nie godzę się na rozdawnictwo - pokrętna ta twoja logika.... ale jak obecny rząd (z 500+, mieszkanie+ koryto +) nazywają prawicowym to co poradzić...

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.