TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZTM Lublin kupi 10 trolejbusów klasy MAXI
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.02.2018 11:45:57 1 komentarz
fot. Rafał Nieściór, phototrans.pl

ZTM w Lublinie na ten rok zaplanował kilka przetargów taborowych. Dzisiaj, 14 lutego wystartował pierwszy z nich. Urzędnicy chcą wyłonić dostawcę 10 trolejbusów klasy MAXI.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie na ten rok zaplanował kilka przetargów taborowych. Dzisiaj, 14 lutego wystartował pierwszy z nich. Urzędnicy chcą wyłonić dostawcę 10 trolejbusów klasy MAXI.

O lubelskich planach zakupowych na ten rok pisaliśmy tutaj. Przypomnijmy, że tamtejszy ZTM chce w tym roku zamówić łącznie 42 trolejbusy i elektrobusy, a także ładowarki do tych ostatnich. Orientacyjną wartość wszystkich zakupów w Lublinie urzędnicy oszacowali na niespełna 82,5 mln PLN netto.

Dzisiaj wystartował pierwszy z przetargów. ZTM chce kupić 10 trolejbusów klasy MAXI. Mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości 11,5 – 12,5 m. Mają umożliwiać podróż przynajmniej 79 pasażerom. Będą wyposażone w napęd oparty na sterowaniu falownikiem i asynchronicznym silniku trakcyjnym o mocy min. 150 kW.

Dodatkowo pojazdy mają być wyposażone w pomocnicze baterie. Dzięki nim trolejbusy będą mogły poruszać się bez konieczności korzystania z sieci trakcyjnej. ZTM wymaga aby ich dystans był nie mniejszy niż 10 km przy włączonym ogrzewaniu lub klimatyzacji, natomiast 15 km bez nich.

Pora na warunki formalne. Minimum w zakresie zdolności finansowej to 3,5 mln PLN. Dodatkowo oferent musi posiadać polisę ubezpieczeniową na kwotę min. 2 mln PLN. Warunek doświadczenia ZTM uzna za spełniony jeśli wykonawca wykaże, że w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył w ramach jednej dostawy przynajmniej 5 trolejbusów oferowane typu łącznej wartości nie mniejszej niż 8,3 mln PLN brutto.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 26 marca. Ocenie ofert posłuży pięć kryteriów. Prym wiedzie cena, gdyż ma 60% wagi. 25% przeznaczono na ocenę warunków gwarancji. Ocena techniczna to maksymalnie 10%. 3% można zyskać dzięki zaoferowaniu trolejbusów z jak najmniejszym zużyciem energii, a pozostałe 2% za komfort.

Dostawa pojazdów ma zostać zrealizowana do 2 września 2019 r. Lubelski ZTM kolejny raz będzie premiował oferentów, którzy zaoferują wydłużenie gwarancji. Z tegorocznego planu zamówień wynika, że urzędnicy szacują wartość jednego trolejbusu na 1,5 mln PLN netto.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZTM Lublin
trolejbus
  • Antek Stefański – 14.02.2018

    Niech wybiorą Solarisa. Mam dość tych zawiłych perypetii związanych z Ursusem

  • Komentator – 15.02.2018

    Znając klimaty polityczne to jednak to Ursus będzie się musiał postarać, żeby przegrać. Swoją drogą, ciekawe jak tam idzie im produkcja przegubowych trajtków, termin dostawy tuż, tuż. No i druga dygresja: po co Lublinowi kolejne krótkie trolejbusy? Widać dalej się niczego nie nauczyli i główne linie zostaną spalinowe, mimo że w większości pod drutem przebiegają....

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.