TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

ZTM Warszawa negocjuje z EEC tymczasową umowę
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.06.2018 17:00:50
ZTM Warszawa negocjuje z EEC tymczasową umowę

Wiele wskazuje na to, że Autosany SanCity 9LE należące do EEC nie skończą służby na warszawskich ulicach wraz z końcem wakacji. ZTM rozpoczął z przewoźnikiem negocjacje w kwestii nowej, tymczasowej umowy.

Wiele wskazuje na to, że Autosany SanCity 9LE należące do spółki Europa Express City nie skończą służby na warszawskich ulicach wraz z końcem wakacji. Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął z przewoźnikiem negocjacje w kwestii nowej, tymczasowej umowy.

22 grudnia na warszawskie ulice wyjadą Otokary Vectio C, które do ruchu wprowadzi Arriva. Początkowo autobusy miały wyjechać na ulice 1 października. Umowę z przewoźnikiem podpisano jednak dopiero 28 maja. W efekcie aby nie doszło do sytuacji, że nie będzie wystarczającej liczby autobusów ZTM zdecydował się na załatanie luki poprzez udzielenie nowego zamówienia jednemu z dotychczasowych operatorów.

Mowa o Europie Express City, która przy pomocy 32 Autosanów SanCity 9LE wykonuje na rzecz miasta dwa kontrakty przewozowe. Miały one wygasnąć wraz z końcem sierpnia. Wiele jednak wskazuje, że "bociany" pojeżdżą po warszawie trochę dłużej.

ZTM chce podpisać z EEC tymczasową umowę, do czasu wyjazdu Otokarów Arrivy. Dziś na TED urzędnicy poinformowali o rozpoczęciu negocjacji z warszawską firmą. Chcą oni zlecić przewoźnikowi dodatkowe przewozy w okresie od 1 września do 21 grudnia. Przez ten czas ma zostać zrealizowana praca eksploatacyjna w wymiarze ok. 680000 wzkm (+- 10%). Miasto szacuje, że kontrakt były wart ok. 4495480 zł netto. Oznacza to, że na "awaryjnej" umowie ZTM chciałby płacić EEC nie więcej niż 6,61 zł/wzkm netto.

Jeśli dojdzie do podpisania umowy z przewoźnikiem to będzie on musiał posiadać min. 29 autobusów. Maksymalnie 26 będzie wykorzystywanych liniowo, a trzy mają stanowić rezerwę. Plan na dni powszednie zakłada przydzielenie 20 autobusów do brygad całodziennych, pięciu na "dodatki", natomiast jeden ma być rezerwą czynną. W weekendy plan uległ by redukcji do 21 zadań- 20 brygad całodziennych i jednej rezerwy czynnej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
ZTM Warszawa
EEC
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.