TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Związkowcy chcą udziałów i stanowisk w spółce MZK Bielsko-Biała
- Opublikowano: 10.10.2019 12:42:54

Pracownicy przekształcanego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej chcą zabezpieczenia swoich interesów w przyszłej spółce

Jak informuje portal bielsko.biala.pl - pracownicy przekształcanego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej chcą zabezpieczenia swoich interesów w przyszłej spółce.

Dlatego oczekują od władz miasta włączenia przedstawiciela pracowników do organów nadzorczych oraz udziałów w nowo tworzonej spółce. Interpelację w tej sprawie złożył radny Maksymilian Pryga.

Jak wynika z dokumentu, który w ostatnich dniach wpłynął do Biura Rady Miejskiej Bielska-Białej, przedstawiciele Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy MZK zwrócili się do radnego z prośbą o interwencję i pomoc w sprawie zabezpieczenia interesów pracowników w przyszłej spółce.

Zdaniem związkowców, miasto powinno "włączyć przedstawicieli pracowników w powołane organy nadzorcze spółki" oraz "przeznaczyć na rzecz pracowników część udziałów w spółce, traktując to jako formę efektownego współdziałania pracowników i samorządu w zarządzie i nadzorze nad spółką". Dodatkowo związek zwraca się z wnioskiem o utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia i zachowania Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy oraz konsekwentnego i cyklicznego wzrostu wynagrodzeń.

Zgodnie z przepisami, prezydent miasta ma 14 dni na udzielenie odpowiedzi na interpelację.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Bielsko-Biała
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.