TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Związkowcy chcą udziałów i stanowisk w spółce MZK Bielsko-Biała
- Opublikowano: 10.10.2019 12:42:54

Pracownicy przekształcanego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej chcą zabezpieczenia swoich interesów w przyszłej spółce

Jak informuje portal bielsko.biala.pl - pracownicy przekształcanego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej chcą zabezpieczenia swoich interesów w przyszłej spółce.

Dlatego oczekują od władz miasta włączenia przedstawiciela pracowników do organów nadzorczych oraz udziałów w nowo tworzonej spółce. Interpelację w tej sprawie złożył radny Maksymilian Pryga.

Jak wynika z dokumentu, który w ostatnich dniach wpłynął do Biura Rady Miejskiej Bielska-Białej, przedstawiciele Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy MZK zwrócili się do radnego z prośbą o interwencję i pomoc w sprawie zabezpieczenia interesów pracowników w przyszłej spółce.

Zdaniem związkowców, miasto powinno "włączyć przedstawicieli pracowników w powołane organy nadzorcze spółki" oraz "przeznaczyć na rzecz pracowników część udziałów w spółce, traktując to jako formę efektownego współdziałania pracowników i samorządu w zarządzie i nadzorze nad spółką". Dodatkowo związek zwraca się z wnioskiem o utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia i zachowania Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy oraz konsekwentnego i cyklicznego wzrostu wynagrodzeń.

Zgodnie z przepisami, prezydent miasta ma 14 dni na udzielenie odpowiedzi na interpelację.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Bielsko-Biała