TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zwiedź trolejbusową zajezdnię w Lublinie
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.05.2017 11:05:23 2 komentarze
Zwiedź trolejbusową zajezdnię w Lublinie

Zapraszamy na zwiedzanie trolejbusowej zajezdni MPK Lublin w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W czwartek - 18 maja br., o godz. 10.00, 11.00 oraz 12.00.

Zapraszamy na zwiedzanie trolejbusowej zajezdni MPK Lublin w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W czwartek - 18 maja br., o godz. 10.00, 11.00 oraz 12.00.

Zwiedzanie zajezdni trolejbusowej przy ul. Grygowej w Lublinie to atrakcja przygotowana przez ZTM w Lublinie wspólnie z miejskim przewoźnikiem - MPK Lublin, znajdująca się w programie Lubelskiego Dnia Europy i kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji "Dni Otwarte Funduszy Europejskich" zainicjowanej przez Ministerstwo Rozwoju.

W czwartek - 18 maja br., o godz. 10.00, 11.00 oraz 12.00 miłośników transportu miejskiego zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie nowo wybudowanej zajezdni trolejbusowej, zlokalizowanej przy ul. Grygowej. Będzie to doskonała okazja do poznania "od kuchni" miejsca stacjonowania trolejbusów. Nowoczesna zajezdnia została oddana do użytkowania w kwietniu 2015 r. Projekt inwestycji objął m.in. halę obsługowo-naprawczą z myjnią oraz lakiernią, która spełnia rolę w pełni wyposażonego warsztatu. Zajezdnia jest przystosowana do obsługi 100 trolejbusów oraz 25 pojazdów zaplecza technicznego.

Dojazd na zajezdnię oraz powrót zapewni bezpłatna linia kursująca na trasie:

  • przywóz: Plac Wolności 01 - Narutowicza - Hempla - Kołłątaja - 3 Maja - Dolna 3 Maja - al. Solidarności - al. Tysiąclecia - al. Witosa - Grygowej - Plewińskiego - Zajezdnia Grygowej

  • odwóz: Zajezdnia Grygowej - Plewińskiego - Grygowej - Dekutowskiego - Droga Męczenników Majdanka - Fabryczna - al. Unii Lubelskiej - Zamojska - Bernardyńska - Narutowicza - Plac Wolności 01

Autobus będzie odjeżdżał z przystanku Plac Wolności 01 o godz. 9.35, 10.35, 11.35 i będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach na trasie przejazdu.

Uczestnictwo w zwiedzaniu zajezdni będzie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Dla wszystkich uczestników odwiedzających zajezdnię przygotowaliśmy drobne upominki. Informacje i zapisy pod nr telefonu: 81 466 29 43. Zapraszamy!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Lublin
akcja
trolejbus
  • Arti – 17.05.2017

    Czemu w dni powszednie w godzinach pracy/ nauki osób zainteresowanych? Do tego info o tym dzień przed imprezą?

  • Tomek – 17.05.2017

    jak czyta nas jakiś dobry "youtuber" z Lublina, to uprzejmie proszę o zrobienie ciekawego filmiku z wizyty w zajezdni trolejbusów i podzielenie się nim z pasjonatami "autobusów na szelkach" w sieci :)Niestety obowiązki zawodowe uniemożliwiają osobistą wizytę ww. miejscu :(

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.