TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Zwierzęta w autokarze? PKS Polonus pozwala
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.07.2017 13:19:13 1 komentarz
Zwierzęta w autobusie? PKS Polonus pozwala

Wakacje z czworonożnym pupilem i rower jako bagaż to w autokarach PKS Polonus żaden problem. Oczywiście trzeba spełnić kilka podstawowych zasad.

Wakacje z czworonożnym pupilem i rower jako bagaż to w autokarach PKS Polonus żaden problem. Oczywiście trzeba spełnić kilka podstawowych zasad.

Zwierzęta podróżujące liniami PKS Polonus muszą być przewożone na kolanach pasażera, a do tego w specjalnych transporterach, umożliwiających bezpieczny przewóz. Nieco inaczej wygląda sprawa z psami, które w trakcie podróży powinny przebywać na podłodze autobusu. Dla bezpieczeństwa pozostałych pasażerów, czworonogi muszą mieć kaganiec. W tym przypadku nie obędziemy się również bez smyczy.

Wyjątek w regulaminie PKS Polonus stanowią psy ras uznanych za niebezpieczne oraz zwierzęta jadowite lub w inny sposób zagrażające życiu i zdrowiu człowieka. Tych niestety nie można wprowadzać na pokład autobusu. Podobnie sprawa ma się ze zwierzętami znacznych rozmiarów, które mogłyby utrudniać przechodzenie korytarzem. Co ważne – ograniczenia te nie dotoczą certyfikowanego psa przewoźnika, towarzyszącego osobie niewidomej.

Bilety

Zwierzęta przewożone na podłodze autobusu PKS Polonus – z wyjątkiem tych podróżujących w specjalnych pojemnikach na kolanach właściciela i psów-przewodników – muszą mieć swój bilet. Kupimy go w cenie 30% wartości biletu normalnego na danej trasie. Gdyby jednak nasz podopieczny nie chciał podróżować na wspólnym siedzeniu lub podłodze, możemy rozsiąść się wygodnie na dwóch sąsiadujących miejscach. Wówczas konieczne będzie wykupienie pełnopłatnego biletu dla swego pupila.

Wsiadając do autokaru PKS Polonus, poza biletem trzeba okazać kierowcy książeczkę potwierdzającą aktualne, obowiązkowe szczepienia lub świadectwo zdrowia, zgodnie z odpowiednimi przepisami dotyczącymi zwalczania chorób zakaźnych zwierząt. Z tego obowiązku zwolnieni są jedynie właściciele certyfikowanego psa-przewodnika.

Rower w luku

W przeciwieństwie do zwierząt, przewożony rower trafi do luku bagażowego autobusu PKS Polonus, o ile będzie w nim wolne miejsce. Można go przewieźć bezpłatnie, pod warunkiem, że przednie koło zostanie zdemontowane i spakowane niezależnie, a obie części będą odpowiednio zapakowane (np. zafoliowane), aby jego przewóz nie zagrażał bezpieczeństwu przewozu pasażerów i ich bagaży.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Polbus
pasażer
  • Hehuh – 20.07.2017

    Pies przewoźnik, ciekawa sprawa... Czytajcie artykuły przed udostępnieniem.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.